عوارض و پیامدهای مصرف ناکافی میوه و سبزیجات

میوه جات و سبزیجات حاوی برخی از مهم‌ترین مواد مغذی برای سلامت انسان هستند اما افراد بسیاری به میزان کافی از آنها استفاده نمی کنند. مصرف ناکافی میوه جات و سبزیجات می تواند به کمبود مواد مغذی منجر شود.

«هیچ ماده غذایی به تنهایی نمی تواند در برابر سرطان از انسان محافظت کند اما یک رژیم غذایی سرشار از مواد غذایی گیاهی می تواند به کاهش خطر سرطان کمک کند.»
به گزارش ایسنا، عصر ایران به نقل از «ریدرز دایجست» نوشت: «میوه‌جات و سبزیجات میزبان مواد مغذی مختلفی هستند و بر همین اساس می‌توانند فواید سلامت مختلفی را برای انسان ارائه کنند.
اگر چه در برخی موارد می‌توان از مکمل ها به جای این مواد غذایی مفید استفاده کرد اما مصرف میوه جات و سبزیجات تازه بهترین روش برای دریافت تمام ترکیبات مفیدی است که در آنها وجود دارند. مصرف ناکافی میوه جات و سبزیجات می تواند عوارض سلامت چشمگیری به همراه داشته باشد.
با کمبود ویتامین ها و مواد معدنی مواجه می شوید.
میوه جات و سبزیجات حاوی برخی از مهم‌ترین مواد مغذی برای سلامت انسان هستند اما افراد بسیاری به میزان کافی از آنها استفاده نمی کنند. مصرف ناکافی میوه جات و سبزیجات می تواند به کمبود مواد مغذی منجر شود. بسیاری از این کمبودها می توانند اثرات جانبی نامطلوبی به همراه داشته باشند. اگر چه می توانید بسیاری از مواد مغذی را از مواد غذایی دیگر تامین کنید اما میوه جات و سبزیجات حاوی تراکم بالایی از مواد مغذی هستند و از این رو منابعی عالی برای آنها محسوب می شوند.